עמידה מול קהל


17 Feb
17Feb

עמידה מול קהל: למצוא את הקול שלך בלי מסכות על הבמה

פורים זו הזדמנות מצוינת לדבר על מסכות ועל תחפושות.

הרבה פעמים אנשים חושבים שעל הבמה, הם גם צריכים ללבוש סוג של מסכה. במיוחד כאלו שרק מתחילים את דרכם בתחום של מתן הרצאות או שנדרשים לעמוד מול קהל והם לא מתורגלים בתחום. מסכת הרצינות למשל, או מסכת ההצלחה ומסיכות רבות נוספות שכל אחד לוקח למקום שלו מיתוך חסכים ופרדיגמות.

אבל האמת, שההצלחה הגדולה ביותר של מרצים טובים, או בעלי עסקים שמצליחים לסחוף אחריהם אנשים רבים,  היא שהם באמת מגיעים ערומים לבמה. לא פיזית כמובן, אבל באמת יש שם חשיפה מאד גדולה.  לוו דווקא תמיד מדובר על משהו אישי כואב אבל תמיד תהיה שם את האמת שלהם ומשהו מאד אותנטי.

אז קחו לכם כמה עקרונות חשובים בכדי למצוא את הקול שלכם על הבמה, בלי מסיכות מיותרות.

1. תהיו עם תשוקה אמיתית לדבר שעליו אתם מדברים. כדי לדעת האם יש לכם תשוקה אמיתית למשהו, דמיינו שאתם צריכים לעשות את אותו דבר, שוב ושוב ושוב. אם זה לא מעורר בכם חלחלה, אלא התלהבות, אתם במקום הנכון. 

2. תראו רגשות (מכל הגוונים והסוגים) על הבמה: אפשר להראות התרגשות, אפשר להראות לחץ (עד גבול מסוים), אפשר להראות שמחה או עצב. הכל תלוי בהקשר הספציפי של הסיטואציה. אבל כאשר אנחנו מנסים להסתיר תחושות אמיתיות ולהראות שהכל בסדר או שאין התרגשות ושהכל cool וזה לא כך, הקהל יודע להרגיש שמשהו לא אמיתי קורה.

3. בואו מוכנים: להיות מוכנים בכל הרבדים. גם תוכן מובנה, גם מספיק חזרות שנעשו, גם הכנה מנטלית. ככל שאתם מוכנים יותר, יודעים בדיוק מה המסר שלכם ברמת דיוק על המילה, וככל שהתאמנתם על יבש יותר פעמים, כך כרנאה תצליחו להרגיש רגועים יותר, ותהיה לכם אפשרות להבחין בקהל עצמו ולהגיב לאנשים ופחות תהיו במצב סטרס של לזכור מה להגיד. (לא יודעים למקד מסרים? כאן תמצאו מאמר בנושא)

4. הכנה מנטלית: להיות מוכנים זה לא רק לדעת את הטקסטים ולהתאמן על התוכן. הכנה מנטאלית היא ההבנה וההכרה שיש לכם משהו חשוב ומהותי למסור הלאה. שהנושא שלכם יביא רווחה ו/ או תועלת גדולה למי שיקשיב. גם אם יש ליקויים קטנים בהרצאה עצמה, או בדרך אתם מעבירים אותה, התמונה הגדולה היא זו ששומרת עליכם רגועים ובביטחון. האנשים שבו להקשיב לכם צריכים לקבל את המידע הזה, את הפתרון שלכם. הם לא מתעסקים בקטנות וגם אתם לא צריכים.  אתם ממוקדים בקהל, הכי איתם בכל שלב ורגע בהרצאה, זה הזמן שלכם. באו להקשיב לכם. תנו show .

5. בואו ליהנות:  כמו בכל סיטואציה בחיים, כאשר אתם נהנים, האנשים סביבכם נהנים גם. כאשר אתם על הבמה וכיף לכם, גם היושבים בקהל ירגישו באנרגיה ויצטרפו.

הערות
* כתובת הדואר האלקטרוני לא תוצג באתר.